Każdemu miłośnikowi komiksów tytuł Świat Młodych kojarzy się z głównie z jednym - komiksem drukowanym na ostatniej stronie. To właśnie od niej rozpoczynała się lektura najnowszego numeru. Po przeczytaniu kolejnego odcinka komiksu można było zabrać się za pozostałe strony, ale i tak każdy z niecierpliwością czekał na następny numer, by dowiedzieć się jak potoczy się kolejna przygoda Tytusa, Kleksa, czy Kajka i Kokosza. Po jakimś czasie pieczołowicie wycinało się komiks z gazety i wklejało do zeszytu, lub trzymało wszystkie odcinki zszyte zszywaczem.
Jednak skompletowanie jakiejkolwiek serii, dla osoby która nie była prenumeratorem było dość trudne. Gazeta znikała z kiosków "Ruchu" w okamgnieniu. Tak było przynajmniej w czasach, kiedy ja kupowałem gazetę - gdy słyszałem tekst "już nie ma", jedyna nadzieja była w koledze, który także kupował ŚM i być może jemu udało się kupić.

W tym dziale znajdziesz opisy komiksów zawierające:

  • - liczbę odcinków
  • - informacje dotyczące numeracji odcinków
  • - krótki opis
  • - uwagi dotyczące danego komiksu

Mam nadzieję że poniższe informacje przyczynią się w jakikolwiek sposób do powiększenia Twojej kolekcji, lub przynajmniej przypomnienia czasów, kiedy komiks był towarem deficytowym.


1973

Kopernik

Tytus, Romek i A'Tomek - Święta Wielkanocne

Tytus, Romek i A'Tomek - Dzień Dziecka

Tytus, Romek i A'Tomek - wyprawa na Wyspy Mrówcze


1973/1974

Tytus, Romek i A'Tomek wyprawa młynkolotem + zimowe przygody

1974

Roz i Bitek

Jonka, Jonek i Kleks - pierwsze przygody

Wiktor Dżem wpada na trop

Jonka, Jonek i Kleks - różne przygody

1974/1975

Tytus, Romek i A'Tomek - Księga XI

1976

Kuśmider i Filo

Kajko i Kokosz - Wielki turniej

Przepraszamy, remanent
Copyright (c) 2003 Dariusz Paluszkiewicz
Wszelkie materiały tekstowe zawarte na stronie są własnością autora. Publikowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora prawnie zabronione